З 7 червня по 29 вересня в місті Любляна проходить 33-я Бієнале графічного мистецтва. Цього року її курує група Slavs and Tatars (Слов’яни і татари — ред.), тема Бієнале — дослідження сатири.
У головному корпусі Міжнародного центру графічних мистецтв розташована основна експозиція Бієнале. Вітрини заповнені випусками словенського сатиричного журналу Pavliha. На експонованих сторінках можна побачити сову з ручкою-пером, яка запихає купюру в шапку людини. Поверхом вище знаходяться роботи токійського художника Саніко Нагорі. У роботі Nonhuman Crossing (2013) зображено живий дистопічний Токіо з щурячим військом, птахами з людськими ногами та людьми з дзьобами та крилами.
Кураторський колектив Slavs and Tatars відомий своїми іронічними роботами й дослідницькими проєктами. «З наростанням популізму в усьому світі (не кажучи вже про відновлювані чи реваншистські форми політики ідентичності) було поставлено питання: хто є “народом”?» — говорять куратори про тему цьогорічної бієнале.
Вид виставки
Вид виставки
Вид виставки
KRIWET, Text Dia, 1970
Саніко Нагорі, Nonhuman Crossing, 2013
Вид виставки
Хонза Замойскі, The Gathering and The Meeting, 2019
Лін Мей Саїд, Reiniger, 2006
Лін Мей Саїд, Reiniger, 2006
Світлини: Яка Бабник